روش استفاده صحیح و نگهداری از ایزوگام

با توجه به اینکه تعمیر و تعویض ایزوگام کاری دشوار است و موجب ایجاد دلمشغولی برای ساکنین ساختمان می‌شود، بهتر است تا حد امکان با رعایت نکاتی عمر مفید ایزوگام را به حداکثر برسانیم.

هر چه مراقبت و نگهداری از ایزوگام بهتر انجام شود، نیاز به لکه‌گیری و تعویض آن کمتر خواهد بود و در نتیجه هزینه‌های مادی و معنوی کمتری بر شما وارد خواهد آمد.

  1. دقت کنید که راه‌های جریان آب مسدود نشوند. اگر این مسیرها مسدود شده باشند، آب روی بام جمع می‌شود و در صورت یخ زدگی، و ماندن طولانی می‌تواند به ایزوگام آسیب وارد کند.
  2. در هنگام رفت و آمد روی بام، دقت شود که از کفش‌های نامناسب که ممکن است به عایق صدمه بزنند، استفاده نکنیم. اگر بتوان برای حرکت روی بام از دمپایی‌های نرم و مخصوص استفاده شود، عمر ایزوگام به حداکثر خواهد رسید.
  3. مراقب باشید اجسام تیز و فلزی روی ایزوگام باقی نمانند. همچنین دقت کنید که مصالح ساختمانی و خرده سنگ و سایر اجسامی که می‌توانند سطح ایزوگام را خراب و سوراخ کنند، روی آن باقی نماند.
  4. اگر قصد دارید روی ایزوگام را با کاشی و موزائیک بپوشانید، پیش از شروع به کار کاشی‌کاری دیوارها، ایزوگام را با یک لایه سیمان نازک بپوشانید تا در هنگام کاشی‌کاری دیوارها، به آن آسیب وارد نشود.
  5. مراقب باشید مواد نفتی مانند گازوئیل، نفت و بنزین روی ایزوگام ریخته نشود، چون موجب آسیب دیدن آن خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایزوگام نام بازرگانی عایق ضدآب برای پوشش بام، استخر، دیوارها و کاربردهای مشابه است.
ایزوگام عایقی است که برای جلوگیری از نفوذ رطوبت و آب به‌کارگیری می‌شود. ایزوگام از لایه‌های مختلفی شامل تیشو و قیرهای طبیعی و صنعتی ساخته می‌شود.

نصب ایزوگام برای عایق‌کاری بام سریع و با دوام است و قیمت نصب ایزوگام نیز در مقایسه با روش‌های دیگر نسبتا ارزان و قابل قبول است.

در گذشته، عایق‌بندی رطوبتی بیشتر با استفاده از قیرگونی به انجام می‌رسیده است ولی مزایای ایزوگام در مقایسه با روش‌های سنتی سبب شده
تا استفاده از این روش‌ها رو به کاهش برود.