نکات لازم برای لکه گیری ایزوگام

ایزوگام اگر با کیفیت باشد و به صورت اصولی نصب شود، حداقل می‌بایست ۸ تا ۱۰ سال عمر مفید داشته باشد. با این حال به دلایلی از جمله، برخورد اجسام تیز، شرایط محیطی نامناسب، قرار دادن اجسام سنگین یا نصب با کیفیت نامناسب ممکن است پیش از این زمان، عایق‌کاری بام از بین برود و نیاز به ترمیم و لکه‌گیری ایزوگام پیدا شود.

ترمیم ایزوگام

در چنین شرایطی توجه به نکات زیر ضروری است:

  1. ایزوگام سایر نقاط بام می‌بایست کیفیت مناسب را هم از جهت کیفیت نوع ایزوگام و هم کیفیت نصب دارا باشد.
  2. عمر مفید ایزوگام به پایان نرسیده باشد.
  3. نقاط آسیب‌دیده محدود و ترمیم آن مقرون به صرفه باشد.
  4. مناطق آسیب‌دیده، قابلیت ترمیم را داشته باشند.

اگر شرایط لازم برای ترمیم ایزوگام فراهم باشند، می‌توان مناطقی که عایق‌کاری خود را از دست داده‌اند را شناسایی و سپس با برش‌هایی از ایزوگام این مناطق را عایق‌کاری نمود.

لازم به ذکر است که ترمیم و لکه‌گیری روی آسفالت یا موزائیک با استفاده از ایزوگام کارایی و کیفیت لازم را ندارد و می‌بایست سطح مورد نظر قبلا ایزوگام شده باشد تا امکان ترمیم مجدد آن با ایزوگام وجود داشته باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایزوگام نام بازرگانی عایق ضدآب برای پوشش بام، استخر، دیوارها و کاربردهای مشابه است.
ایزوگام عایقی است که برای جلوگیری از نفوذ رطوبت و آب به‌کارگیری می‌شود. ایزوگام از لایه‌های مختلفی شامل تیشو و قیرهای طبیعی و صنعتی ساخته می‌شود.

نصب ایزوگام برای عایق‌کاری بام سریع و با دوام است و قیمت نصب ایزوگام نیز در مقایسه با روش‌های دیگر نسبتا ارزان و قابل قبول است.

در گذشته، عایق‌بندی رطوبتی بیشتر با استفاده از قیرگونی به انجام می‌رسیده است ولی مزایای ایزوگام در مقایسه با روش‌های سنتی سبب شده
تا استفاده از این روش‌ها رو به کاهش برود.