نکات لازم قبل از نصب ایزوگام

پیش از نصب ایزوگام با هدف افزایش عمر و کارایی ایزوگام لازم است تا نکاتی رعایت شوند. در این نوشته برخی از این نکات را مرور خواهیم نمود:

استفاده از ایزوگام با کیفیت بالا

ایزوگام در برندها و کیفیت‌ها و انواع گوناگونی تولید و عرض می‌شود. بهتر است از تجربه افراد خبره در انتخاب برند و نوع ایزوگام استفاده نمایید. انتخاب بهترین ایزوگام تضمینی خواهد بود تا عمر و کارایی عایق‌کاری شما بیشترین مقدار ممکن باشد و در نتیجه هزینه‌های کمتری را در بلندمدت برای شما به همراه خواهد داشت.

تمیز کردن سطح پیش از نصب ایزوگام

یک سطح ناصاف و غیرپاکیزه نمی‌تواند محل مناسبی برای نصب ایزوگام باشد. پستی‌ها و بلندی‌ها، اشیای تیز، شن و ماسه و موارد مشابه، پیش از نصب ایزوگام می‌بایست پاکسازی شوند. اگر قصد نصب ایزوگام روی بام را دارید، می‌بایست کولرها و سایر اجسام را از روی بام حرکت دهید تا امکان عایق‌کاری تمام سطوح فراهم گردد.

آب و هوای لازم برای نصب ایزوگام

در هوای باران، سرمای زیاد و تگرگ، نباید ایزوگام نصب شود. زیرا ممکن است باعث آسیب‌دیدن ایزوگام نصب شده در آینده شود.

شیب مناسب برای نصب ایزوگام

بهتر است سطح مورد نظر شیب استاندارد داشته باشد. این مقدار، ۱ تا ۳ سانتی‌متر به ازای هر متر می‌باشد. داشتن شیب مناسب تضمین می‌کند که رطوبت مدت زیادی روی سطح باقی نماند و در نتیجه عمر عایق‌کاری شما افزایش یابد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایزوگام نام بازرگانی عایق ضدآب برای پوشش بام، استخر، دیوارها و کاربردهای مشابه است.
ایزوگام عایقی است که برای جلوگیری از نفوذ رطوبت و آب به‌کارگیری می‌شود. ایزوگام از لایه‌های مختلفی شامل تیشو و قیرهای طبیعی و صنعتی ساخته می‌شود.

نصب ایزوگام برای عایق‌کاری بام سریع و با دوام است و قیمت نصب ایزوگام نیز در مقایسه با روش‌های دیگر نسبتا ارزان و قابل قبول است.

در گذشته، عایق‌بندی رطوبتی بیشتر با استفاده از قیرگونی به انجام می‌رسیده است ولی مزایای ایزوگام در مقایسه با روش‌های سنتی سبب شده
تا استفاده از این روش‌ها رو به کاهش برود.