روش حمل و نقل و نگهداری ایزوگام

ایزوگام پس از تولید در کارخانه در رول‌هایی به طول ۱۰ متر برش می‌خورد و پس از نصب لیبل، به صورت عمودی در انبار کارخانه نگهداری می‌شود. بهترین روش نگهداری ایزوگام به صورت عموی است و در هنگام جابجایی باید دقت شود که ابتدا و انتهای ایزوگام از ضربه محافظت شود. زیرا در صورت ضربه خوردن، نصب آن با مشکل مواجه خواهد شد.

انبارش ایزوگام

نگهداری ایزوگام همیشه باید به صورت عمودی باشد. در صورت انبار کردن ایزوگام روی هم، ممکن است ایزوگام شکسته شود یا آسیب ببیند و کارایی و عملکرد خود را از دست بدهد.

ایزوگام از تاریخ تولید تا شش ماه می‌بایست مورد استفاده قرار گیرد. در صورت انبارش بیش از این مقدار، سطح زیرین چسبندگی پیدا می‌کند و از کیفیت و عملکرد و عمر آن کاسته خواهد شد.

ایزوگام در طول فصل‌های مختلف سال با عنوان ایزوگام زمستانه و تابستانه تولید می‌شود.

ایزوگام زمستانه در مقایسه با ایزوگام تابستانه نرم‌تر است. در صورت افزایش سختی ایزوگام در فصل زمستان ممکن است به دلیل سرما، ترک بخورد یا بشکند.

از طرف دیگر ایزوگام تابستانه سخت‌تر است تا در گرمای تابستان قابلیت برش و نصب داشته باشد.

توصیه‌ی کارشناسان ایزوگام شهر به شما این است که بهترین فصل برای نصب ایزوگام فصل تابستان و استفاده از ایزوگام تابستانه که سختی بیشتری دارد، می‌باشد. این ایزوگام به دلیل سختی بیشتر، عمر و کیفیت بالاتری خواهد داشت.

2 نظر در مورد «روش حمل و نقل و نگهداری ایزوگام»

  • ایزوگام شهر می‌گوید:

   با سلام
   طبیعتا نگهداری ایزوگام در فضای باز که در معرض تابش خورشید، و سرما و گرما باشد اثرات منفی روی آن خواهد گذاشت
   نگهداری در فضای سربسته و دور از تابش نور خورشید و در معرض سرما و گرمای شدید، بهترین حالت ممکن است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایزوگام نام بازرگانی عایق ضدآب برای پوشش بام، استخر، دیوارها و کاربردهای مشابه است.
ایزوگام عایقی است که برای جلوگیری از نفوذ رطوبت و آب به‌کارگیری می‌شود. ایزوگام از لایه‌های مختلفی شامل تیشو و قیرهای طبیعی و صنعتی ساخته می‌شود.

نصب ایزوگام برای عایق‌کاری بام سریع و با دوام است و قیمت نصب ایزوگام نیز در مقایسه با روش‌های دیگر نسبتا ارزان و قابل قبول است.

در گذشته، عایق‌بندی رطوبتی بیشتر با استفاده از قیرگونی به انجام می‌رسیده است ولی مزایای ایزوگام در مقایسه با روش‌های سنتی سبب شده
تا استفاده از این روش‌ها رو به کاهش برود.