روش تولید ایزوگام در خط تولید

ایزوگام در دو نوع تک لایه و دولایه تولید می‌شود. بسته به نوع ایزوگام تولیدی، تیشو و پلی‌آستر وارد مخزن قیر می‌شوند و پس از ترکیب با مواد پلیمری یا قیر دمیده، از مجرای خروجی عبور می‌کنند. مجرای خروجی ضخامت مجاز و استاندارد ایزوگام را تنظیم و کنترل می‌کند.

کارخانه خط تولید ایزوگام

چسباندن لایه آلومینیم به ایزوگام

در گام بعدی، یک لایه آلومینیم به ایزوگام چسبانده می‌شود و سپس محصول آماده شده وارد حوض آب می‌گردد تا گرمای خود را از دست بدهد. پس از سرد شدن ایزوگام، یک لایه پلاستیک به پشت ایزوگام پیوست می‌شود.

خشک کردن ایزوگام

ایزوگام تولید شده سپس با کمک آسانسور ذخیره‌سازی به بخش خشک‌کن هدایت می‌شوند. فن‌های دمنده‌ی هوا، ایزوگام را که در مرحله‌ی قبل مرطوب شده بود، خشک می‌کنند و پس از خشک شدن، در قطعات ۱۰ متری به صورت رول بسته بندی و به انبار منتقل می‌گردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایزوگام نام بازرگانی عایق ضدآب برای پوشش بام، استخر، دیوارها و کاربردهای مشابه است.
ایزوگام عایقی است که برای جلوگیری از نفوذ رطوبت و آب به‌کارگیری می‌شود. ایزوگام از لایه‌های مختلفی شامل تیشو و قیرهای طبیعی و صنعتی ساخته می‌شود.

نصب ایزوگام برای عایق‌کاری بام سریع و با دوام است و قیمت نصب ایزوگام نیز در مقایسه با روش‌های دیگر نسبتا ارزان و قابل قبول است.

در گذشته، عایق‌بندی رطوبتی بیشتر با استفاده از قیرگونی به انجام می‌رسیده است ولی مزایای ایزوگام در مقایسه با روش‌های سنتی سبب شده
تا استفاده از این روش‌ها رو به کاهش برود.