راهکار افزایش عمر ایزوگام

آسیب دیدن و نصب مجدد ایزوگام علاوه بر هزینه‌هایی که به دنبال دارد، سبب ایجاد دردسر و گرفتاری برای افراد می‌شود. جابجایی مصالح، تخریب و چکه‌های باران از جمله‌ای این دردسرها و گرفتاری‌ها به شمار می‌رود.

در ادامه راهکارهایی که موجب افزایش طول عمر ایزوگام و کاهش هزینه و گرفتاری صاحبان منازل مسکونی و اداری و تجاری می‌شوند را مرور خواهیم نمود:

  1. زیرکاری ایزوگام: تنظیم صحیح شیب سطح و زیرکاری با استحکام بالا یکی از عوامل مهم در عمر و کیفیت عملکرد ایزوگام به شمار می‌رود.
    برای مثال اگر ساختمان نوساز باشد، استفاده از بتن برای زیرسازی و یک لایه‌ی محافظ روی آن بهترین زیرسازی برای ایزوگام به شمار می‌رود.
  2. مهارت نصاب ایزوگام: مهارت و تجربه‌ی نصاب ایزوگام عامل دوم و مهم در کیفیت و عمر ایزوگام به شمار می‌رود. استفاده از افراد کم تجربه و با دقت کم که نصب ایزوگام را به درستی انجام ندهند، عمر ایزوگام را کاهش می‌دهد.
  3. نوع و برند ایزوگام: انتخاب ایزوگام معتبر با کیفیت بالا و ویژگی‌های مناسب با محل نصب یکی دیگر از عوامل مهم در این زمینه به شمار می‌رود. برای مثال نصب ایزوگام روی موزائیک به ایزوگامی با چسب قوی‌تر نیازمند است.
    تشخیص بهترین نوع و برند ایزوگام که با شرایط محل سازگاری بهتری داشته باشد، در مشاوره با افراد با تجربه و دانش کافی امکان‌پذیر می‌باشد.

شاید بتوان گفت مهارت نصاب ایزوگام مهم‌ترین عامل در عمر بالا و دوام عایق رطوبتی به شمار می‌رود. نصب با دقت و رعایت اصول فنی لازم، تضمین کننده‌ی عمری طولانی برای ایزوگام به شمار می‌رود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت ایزوگام به همراه نصب اینجا کلیک کنید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایزوگام نام بازرگانی عایق ضدآب برای پوشش بام، استخر، دیوارها و کاربردهای مشابه است.
ایزوگام عایقی است که برای جلوگیری از نفوذ رطوبت و آب به‌کارگیری می‌شود. ایزوگام از لایه‌های مختلفی شامل تیشو و قیرهای طبیعی و صنعتی ساخته می‌شود.

نصب ایزوگام برای عایق‌کاری بام سریع و با دوام است و قیمت نصب ایزوگام نیز در مقایسه با روش‌های دیگر نسبتا ارزان و قابل قبول است.

در گذشته، عایق‌بندی رطوبتی بیشتر با استفاده از قیرگونی به انجام می‌رسیده است ولی مزایای ایزوگام در مقایسه با روش‌های سنتی سبب شده
تا استفاده از این روش‌ها رو به کاهش برود.