تیشو ایزوگام چیست ؟

ایزوگام حاوی دو لایه نمدی است که باعث ایجاد مقاومت بیشتر و مقابله با نفوذ رطوبت در آن می‌شود. در لایه نخست ایزوگام از منسوجات پلی‌استر و در لایه دوم، از الیاف شیشه معدنی استفاده می‌شود که معمولا با نخ‌های تولیدی از شیشه ترکیم می‌شوند.

تیشو ایزوگام
استفاده از لایه‌های با کیفیت، اثر مستقیم روی قابلیت کششی و مقاومت ایزوگام در برابر فشارهای ایجاد شده در جهت‌های مختلف می‌شود. لایه‌های ایزوگام سپس وارد سینی قیر مذاب می‌شوند و توسط قیر پوشش می‌شوند. در مرحله‌ی نهایی دو طرف ایزوگام با لایه‌ای از پلاستیک نازک پوشانده می‌شود تا هنگام نصب به حرارت زیادی نیاز نباشد.

ممکن است لایه‌ی بیرونی ایزوگام نیز با فویل پوشانده شود که این نوع ایزوگام، ایزوگام فویل‌دار نامیده می‌شود.

یکی از ویژگی‌های ایزوگام خوب، استفاده از تیشو مرغوب است. برخی از تولیدکنندگان ایزوگام ارزان قیمت و بی کیفیت با استفاده از تیشوهای غیراستاندارد چینی که عمر و مقاومت کمی دارند، قیمت ایزوگام را برای مصرف کننده کاهش می‌دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایزوگام نام بازرگانی عایق ضدآب برای پوشش بام، استخر، دیوارها و کاربردهای مشابه است.
ایزوگام عایقی است که برای جلوگیری از نفوذ رطوبت و آب به‌کارگیری می‌شود. ایزوگام از لایه‌های مختلفی شامل تیشو و قیرهای طبیعی و صنعتی ساخته می‌شود.

نصب ایزوگام برای عایق‌کاری بام سریع و با دوام است و قیمت نصب ایزوگام نیز در مقایسه با روش‌های دیگر نسبتا ارزان و قابل قبول است.

در گذشته، عایق‌بندی رطوبتی بیشتر با استفاده از قیرگونی به انجام می‌رسیده است ولی مزایای ایزوگام در مقایسه با روش‌های سنتی سبب شده
تا استفاده از این روش‌ها رو به کاهش برود.