ایزوگام سطوح شیب‌دار( ایرانیت و شیروانی )

بام‌های شیروانی یا شیب‌دار مانند سقف‌های ساخته شده با ایرانیت اغلب در مناطق پر رطوبت شمال کشور استفاده می‌شوند. این سطوح نیز مانند بام‌های مسطح نیازمند عایق‌کاری هستند تا از نفوذ رطوبت و باران به داخل ساختمان جلوگیری شود.

سقف شیب دار ایزوگام

در ادامه روش نصب ایزوگام روی این گونه بام‌ها و سقف‌ها را مشاهده می‌کنید. در هر حال نباید فراموش کرد که ایزوگام سطوح شیب‌دار به دلیل جنس این سطوح و زاویه‌ای که با سطح صاف دارند، کاری مشکل و دشوار است.

روش ایزوگام سطوح ایرانیت سیمانی

سطوح سیمانی ساخته شده با ایرانیت را می‌توان با استفاده از ملات سیمان به صورت مسطح درآورد. سپس برای ایجاد چسبندگی روی ملات سیمان، از یک لایه قیر استفاده می‌شود.

امکان نصب و اجرای ایزوگام روی لایه‌ی سیمان و قیر امکان پذیر است و باعث جلوگیری از نفوذ رطوبت به ساختمان می‌شود.

روش نصب ایزوگام روی سطوح شیروانی فلزی

سطوح فلزی مانند سطوح بتنی، چسبندگی لازم برای ایزوگام را ندارند. بنابراین پیش از اجرای ایزوگام با استفاده از یک لایه توری فلزی، سطح فلز را می‌پوشانند سپس مانند قبل با استفاده از قیر و ایزوگام، مانع پوسیدگی سطح فلزی و نفوذ آب به ساختمان می‌شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایزوگام نام بازرگانی عایق ضدآب برای پوشش بام، استخر، دیوارها و کاربردهای مشابه است.
ایزوگام عایقی است که برای جلوگیری از نفوذ رطوبت و آب به‌کارگیری می‌شود. ایزوگام از لایه‌های مختلفی شامل تیشو و قیرهای طبیعی و صنعتی ساخته می‌شود.

نصب ایزوگام برای عایق‌کاری بام سریع و با دوام است و قیمت نصب ایزوگام نیز در مقایسه با روش‌های دیگر نسبتا ارزان و قابل قبول است.

در گذشته، عایق‌بندی رطوبتی بیشتر با استفاده از قیرگونی به انجام می‌رسیده است ولی مزایای ایزوگام در مقایسه با روش‌های سنتی سبب شده
تا استفاده از این روش‌ها رو به کاهش برود.