عایق‌کاری باغچه با ایزوگام( روف گاردن )

در معماری مدرن به ویژه در ساختمان‌های بلندمرتبه، ایجاد باغچه‌های مصنوعی در پشت بام( روف گاردن ) یا در بالکن منازل، متداول است. این باغچه‌ها با توجه به اینکه می‌بایست آبیاری شوند، نیازمند عایق‌کاری با ایزوگام نیز می‌باشند تا رطوبت به ساختمان نفوذ نکند.

عایق‌کاری باغچه

برای عایق‌بندی باغچه مصنوعی و بالکن دارای گل و گیاه می‌توان از ایزوگام ساده، فویل‌دار یا انواع دیگر ایزوگام استفاده نمود. با توجه به مخفی بودن ایزوگام و پایداری رطوبت در این محیط‌ها، لازم است تا ایزوگام انتخاب شده، با کیفیت بالا باشد و به بهترین شکل ممکن عایق‌بندی و نصب ایزوگام انجام شود.

مراحل ایزوگام باغچه

برای عایق‌کاری و اجرای ایزوگام باغچه، لازم است تا ابتدا سیمان‌کاری انجام شود، سپس با استفاده از قیرگونی، یک لایه محافظ و عایق اولیه به انجام برسد، سپس در لایه سوم، با استفاده از ایزوگام، امنیت کافی جهت جلوگیری از نم ساختمان به عمل آید.

همچنین لازم است تا در لایه قیرگونی، این کار به صورت دولایه و ضربدری انجام شود تا اطمینان کافی از عدم نفوذ رطوبت به دست آید.

اجرای ضربدری عایق‌کاری سبب می‌شود تا درز‌های احتمالی به حداقل برسد و امکان نفوذ آب به ساختمان تا حد امکان کم شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایزوگام نام بازرگانی عایق ضدآب برای پوشش بام، استخر، دیوارها و کاربردهای مشابه است.
ایزوگام عایقی است که برای جلوگیری از نفوذ رطوبت و آب به‌کارگیری می‌شود. ایزوگام از لایه‌های مختلفی شامل تیشو و قیرهای طبیعی و صنعتی ساخته می‌شود.

نصب ایزوگام برای عایق‌کاری بام سریع و با دوام است و قیمت نصب ایزوگام نیز در مقایسه با روش‌های دیگر نسبتا ارزان و قابل قبول است.

در گذشته، عایق‌بندی رطوبتی بیشتر با استفاده از قیرگونی به انجام می‌رسیده است ولی مزایای ایزوگام در مقایسه با روش‌های سنتی سبب شده
تا استفاده از این روش‌ها رو به کاهش برود.